خوردن سبزیجات با برگ سبز ممکن است باعث کند شدن روند پیری ذهن شود.

 

محققان ۹۶۰ مرد و زن ۵۸ تا ۹۹ ساله را که پرسشنامه های فراوانی غذا را دریافت کرده اند مورد بررسی قرار دادند و دو یا چند ارزیابی شناختی را به طور متوسط ​​در حدود پنج سال پیگیری انجام دادند.

محققان در میان بسیاری از غذاهای دیگر، تعدادی از انواع کاهو، اسفناج،کلم و گل کلم را ثبت کردند. حداقل دو بار در طول دوره، آنها تست های شناختی، حافظه، توانایی فضایی و سرعت ادراک را کنترل می کردند.

کسانی که سبزیجات پربارتر  را یک تا دو وعده مصرف می‌کردند – در آزمون توانایی ذهنی به‌اندازه ۱۱ سال جوان‌تر خود را نشان دادند نسبت به کسانی که کم‌مصرف می‌کردند یا اصلاً مصرف نمی‌کردند، سبزیجات حاوی لوتئین، فولات، بتا کاروتن و سایر مواد مغذی شناخته‌شده است که روند پیری را کندتر می‌کند.

آیا می‌توان اثر مشابه با مکمل‌های حاوی این مواد مغذی را به دست آورد؟ احتمالاً نه. مارتا کلار موریس، استاد اپیدمیولوژی در دانشگاه راش در شیکاگو، گفت: «شواهد برای مکمل‌ها مثبت نیست، چه از مطالعات مشاهده ‌شده و یا با آزمایش‌های بالینی. مواد مغذی در غذا اشکال و تعاملات فراوانی دارند که یک فرمول خاص در یک قرص با همان اثر قرار دادن نمی‌تواند همان تأثیر را داشته باشد ”

این مطالعه در بخش مغز و اعصاب، برای سیگار کشیدن، فعالیت بدنی و سایر عوامل کنترل می‌شود، اما شواهد و علت معلوم نیست.

درباره aziz

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *